Eesti Keele Instituudi seminar veebipõhistest keeletehnoloogilistest vahenditest 12. aprillil PDF Print E-mail
Tuesday, 04 April 2017 11:03
There are no translations available.

12. aprillil 2017 kell 14 toimub Eesti Keele Instituudi (Roosikrantsi 6, Tallinn) kolmanda korruse õppesaalis seminar-töötuba „Keeletehnoloogilised vahendid veebis: KORP ja Keeleliin“.

Töötoa viivad läbi Olga Gerassimenko ja Krista Liin, kes tutvustavad Eesti Keeleressursside Keskuse korpuseotsingumootorit KORP (korp.keeleressursid.ee) ja keeletöötluskeskkonda Keeleliin (keeleliin.keeleressursid.ee). Kõike saab ka ise järele proovida.

Oodatud on kõik huvilised. Ruumi ettevalmistamiseks palume teatada oma osavõtust aadressil This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it hiljemalt 10. aprillil.

KORP on Põhjamaades arendatav korpuste otsingumootor, mis võimaldab teha ühispäringut mitmest korpusest, mis on eri viisil märgendatud või ka märgendamata. Otsingu saab kirjeldada nii visuaalselt kui ka CQP keele päringuna. Keeleliin on arendamisel veebikeskkond keeletehnoloogiliste töövoogude jaoks ehk koht, kus on võimalik oma tekste töödelda, tulemusi alla laadida või sealsamas teistega jagada, ilma et selleks midagi oma arvutisse installeerima peaks. Siin saab näiteks kätte tekstis olevate sõnade algvormid, morfoloogilised tunnused või lausestruktuurid.