EMail Print

Sündmused

Event 

Title:
13. muutuva keele päev
When:
17. November 2017 - 17. November 2017
Where:
Tallinna Ülikool - Tallinn
Category:
Keelekalender

Description

Ootame traditsioonilisele teemapäevale ettekandeid aktuaalsetest keeleteoreetilistest ja rakenduslikest küsimustest, mida ühendab teema „Püsivus ja muutuvus keeles”.

Seekordse teemapäeva üldsektsiooni on oodatud nii uusi suundi näitavad ja senist kokkuvõtvad ettekanded, nii kitsamad kui laiemad, nii empiirilisemad kui ka teoreetilisemad teemad. Ootame ka ettepanekuid töötubadeks.

Ettepanekuid töötubade korraldamiseks ootame 1. oktoobriks aadressil This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

Omalt poolt pakume välja töötoa “Netikeele püsivus” (juhatab Tiit Hennoste)

Netikeele algusest peale on leitud, et see on tugevalt varieeruv ja kiiresti muutuv nähtus. Seetõttu on uuritud ka ennekõike netikeele varieerumist ja uuendusi, suulise keele mõjusid, argikeelsusi, netikeele omi erijooni.

Selle tööpaja teemaks on teistpidine küsimus: millised paberajastu kirjakeele nähtused on vaatamata kõigele püsinud? Millised kirjakeeles grammatilised vormid ja konstruktsioonid on endiselt muutumatuna kasutusel? Milliste kirjakeele vormide ja konstruktsioonide kõrvale või asemele ei ole tulnud uusi?

Täpsemate teemade valik on vaba: ettekanded võivad käsitleda nt nii morfoloogiat, tuletust, süntaksit kui ka ortograafiat.

Ettekannete teesid palume saata 15. oktoobriks aadressil This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

Korraldajad Helle Metslang, Ilona Tragel, Reili Argus

Venue

Map
Toimumiskoht:
Tallinna Ülikool
Street:
Narva maantee 29
ZIP:
10120
City:
Tallinn
Country:
Country: ee